Ładowanie danych...
Loading...

Skraplacz klimatyzacji

Chłodnica klimatyzacji - skraplacz - oferta sklepu incar.pl

Klimatyzacja samochodowa stała się standardowym wyposażeniem większości pojazdów. Jednym z ważniejszych elementów jej budowy jest chłodnica klimatyzacji, inaczej skraplacz klimatyzacji. Jest to część, która pracuje w dosyć ciężkich warunkach ze względu na wysokie ciśnienie robocze i zmienność temperatur.


Z uwagi na umiejscowienie w pojeździe, chłodnice klimatyzacji narażone są na uszkodzenia mechaniczne, spowodowane uderzeniami drobnych kamieni wylatujących spod kół innych pojazdów oraz na utlenianie wskutek działania soli, którą posypywane są jezdnie zimą. Niekorzystne dla skraplacza klimatyzacji jest też zapylenie, które powoduje zatykanie przestrzeni pomiędzy jego lamelami, co skutkuje obniżeniem sprawności chłodzenia czynnika.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości chłodnic klimatyzacji. Każda z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach została zastosowana oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją, są w stanie samodzielnie dobrać skraplacz klimatyzacji, pasujący do danego pojazdu.


Sposób działania skraplacza klimatyzacji

Zadaniem skraplacza klimatyzacji jest oddanie ciepła, które czynnik chłodniczy pozyskał poprzez parownik. Sama zasada działania chłodnicy klimatyzacji jest podobna jak w przypadku np. chłodnicy wody. Czynnik chłodzący przepływa przez szereg cienkich rurek połączonych lamelkami, czyli cienkimi blaszkami, dzięki którym temperatura jest lepiej oddawana. Całość wspomaga wentylator, który kieruje strumień powietrza na chłodnice.

Rodzaje chłodnic klimatyzacji w samochodzie

Wyróżniamy dwa typy skraplaczy. Pierwszy to chłodnica do klimatyzacji o klasycznej, szeregowej budowie, w której występuje jedna długa rurka, uformowana w serpentynę połączoną lamelami. Czynnik chłodzący przechodzi przez całą długość rurki od wlotu do wylotu skraplacza.


Drugi to stosowane obecnie chłodnice klimatyzacji o przepływie równoległym. Poszczególne partie rurek łączą się w rurowych kolektorach zbiorczych z komorami pośrednimi, które gromadzą czynnik przemieszczający się raz w jedną, a raz w drugą stronę. Pozwala to na zmniejszenie gabarytów i wagi samego skraplacza oraz pracę na mniejszej ilości czynnika chłodniczego. Bardzo ważny jest stan innych elementów układu, takich jak sprężarka klimatyzacji czy filtr, ponieważ tego typu chłodnice są wrażliwe na zwiększenie ciśnienia czynnika chłodniczego.

Najpopularniejsi producenci chłodnic klimatyzacji

Sklep incar.pl oferuje chłodnice klimatyzacji tylko sprawdzonych marek. Sprawdź naszą ofertę skraplaczy klimatyzacji spośród producentów takich jak:


  • VALEO
  • DENSO
  • DELPHI
  • MAGNETI MARELLI
  • BLUE PRINT

Wszystkie produkty z kategorii Chłodnica klimatyzacji - skraplacz w ofercie sklepu z częściami motoryzacyjnymi incar.pl to fabrycznie nowe elementy wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta. Kupując w sklepie online Incar.pl masz gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie oraz szybką realizację zamówienia.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.