Ładowanie danych...
Loading...

Elektryka

Elektryka samochodowa

Elektryka samochodowa zmieniła oblicze współczesnej motoryzacji. Jest kolejnym - po mechanice elementem, na którym opierają się współczesne samochody.


W klasycznych samochodach, elektryka samochodowa odpowiadała głównie za rozruch silnika, sygnalizację oraz oświetlenie. Dziś są to bardzo rozbudowane instalacje elektryczne sterujące pracą układów, kontrolujące działanie systemów bezpieczeństwa oraz komfortu. Wysoki poziom zaawansowania instalacji elektrycznych, przyczynił się do rozwoju zakładów specjalizujących się w diagnostyce komputerowej samochodów.


Sklep incar.pl posiada bogaty asortyment elementów elektryki samochodowej. Dzięki wyszukiwarce części po numerze vin pojazdu jest możliwość dopasować szukany element układu elektrycznego do konkretnego egzemplarza auta.

Podstawowe zadania elektryki samochodowej 

Elektryka samochodowa za pomocą czujników, steruje pracą silnika oraz mechanizmu przenoszenia napędu. Kieruje także pracą systemów bezpieczeństwa takich jak m. in. ABS, ESP, poduszek powietrznych.


Elektronika samochodowa ma też funkcję typowo użyteczną – poprawiającą komfort jazdy. Najczęściej wiąże się ze sprzętami RTV oraz czujnikami i kamerami parkowania

Najczęstsze awarie w elektryce samochodowej

Warunki, w których pracują samochody oraz poziom ich zaawansowania sprawiają, że elementy instalacji elektrycznej bardzo często ulegają uszkodzeniu. Typowe awarie elektryki samochodowej to:

  • Sterowniki i moduły – uszkodzenia spowodowane wilgocią
  • Alternator – zużycie szczotek lub łożysk, uszkodzenie regulatora napięcia, zwarcie w uzwojeniu
  • Akumulator – zanieczyszczenie zacisków, niski poziom elektrolitu, wewnętrzne zwarcie
  • Reflektory główne i kierunkowskazy – przepalona żarówka, uszkodzenie przekaźnika lub włącznika, przerwy w obwodzie
  • Dmuchawa nawiewu – uszkodzony silnik lub włącznik prędkości
  • Silnik wycieraczek – uszkodzenie włącznika zespolonego lub samego silnika
  • Rozrusznik - zużycie szczotek lub łożysk, uszkodzenie włącznika elektromagnetycznego, zwarcie w uzwojeniu

Wszystkie elementy elektryki samochodowej, jakie znajdziesz w sklepie z częściami samochodowymi incar.pl, to fabrycznie nowe produkty wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta.


Szukasz produktów z działu elektryka samochodowa? Wybierz markę pojazdu, model, generację i wersję silnika, aby otrzymać listę produktów, pasujących do Twojego samochodu. Alternatywnie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki części po numerze vin.

Baza wiedzy

Przewodnik dla właścicieli samochodów: Słaby akumulator – objawy

Rozpoznanie objawów słabego akumulatora to ważna umiejętność dla każdego kierowcy. Akumulator samochodowy jest kluczowym elementem pojazdu, a jego niewłaściwe działanie może prowadzić do wielu problemów. W tym przewodniku omówimy różne objawy uszkodzenia akumulatora i dowiemy się, jakie mogą być ich przyczyny.

objawy słabego akumulatora


Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.