Ładowanie danych...
Loading...

Układ kierowniczy

Układ kierowniczy

Układ kierowniczy w samochodzie umożliwia zmianę toru jazdy. Jest zatem bardzo istotnym elementem pojazdu, który bez niego nie spełniałby swojej funkcji.


Samo założenie oraz budowa układu kierowniczego jest niemal identyczna w każdym pojeździe. Kiedy skręcamy kierownicą, ruch jest przekazywany za pośrednictwem kolumny kierownicy do przekładni kierowniczej.


Następnie ruch zostaje przekazany do ramienia kierowniczego, a ostatecznie do mechanizmu zwrotniczego. W ten dosyć prosty sposób następuje ruch kół. Ponieważ przekładnia kierownicza podczas jazdy jest używana bez przerwy, części układu kierowniczego mogą się po pewnym czasie zużyć.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bardzo bogatą ofertę elementów układu kierowniczego. Dzięki wyszukiwarkom części, każdy klient jest w stanie samodzielnie dopasować szukany podzespół do swojego samochodu. 

Elementy układu kierowniczego

Układ kierowniczy w samochodzie składa się z następujących części:

Większość nowoczesnych samochodów wyposażona jest we wspomaganie układu kierowniczego. Jest to układ, którego celem jest zmniejszenie siły, jaką kierowca musi użyć, aby obrócić kierownicą, czyli zmienić tor jazdy. Najczęściej jest to układ hydrauliczny, oparty na pompie wspomagania kierownicy, lub elektryczny.


Wszystkie części do układu kierowniczego w ofercie sklepu online incar.pl, to fabrycznie nowe produkty wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta.


Szukasz produktów, związanych z działem układ kierowniczy? Wybierz markę pojazdu, model, generację i wersję silnika, aby otrzymać listę produktów, pasujących do Twojego samochodu. Alternatywnie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki części po numerze vin.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.