Ładowanie danych...
Loading...

Układ zasilania paliwem

Układ zasilania paliwem

Układ zasilania paliwem to element silnika odpowiedzialny za dostarczanie paliwa ze zbiornika do cylindrów po jego uprzednim przefiltrowaniu. W ostatnich dziesięcioleciach ta część jednostki napędowej przeszła chyba największe zmiany konstrukcyjne.


W silnikach napędzanych benzyną, do końca lat osiemdziesiątych podstawowym elementem układu paliwowego był gaźnik. W latach dziewięćdziesiątych został on praktycznie całkowicie wyparty przez o wiele wydajniejsze i precyzyjniejsze sterowane elektronicznie układy wtryskowe.


Jeszcze większą rewolucję dotyczącą sposobu zasilania paliwem przeszły silniki wysokoprężne. Tradycyjne niskociśnieniowe układy wtryskowe zostały zastąpione przez pompowtryskiwacze i system common rail. Pozwoliło to uzyskać niższe spalanie, wyższe osiągi i kulturę pracy oraz zmniejszyć hałas i emisję spalin.


Sklep motoryzacyjny Incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości elementów układu zasilania paliwem. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny oraz informację, w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją są w stanie samodzielnie dobrać część pasującą do danego pojazdu.


Części układu zasilania paliwem

Zadaniem układu zasilania paliwem jest magazynowanie, filtrowanie i dostarczanie paliwa do silnika. Ze względu na różnice konstrukcyjne dotyczące sposobu wtrysku paliwa, układy paliwowe posiadają różną budowę. 


Można przyjąć, że układ zasilania paliwem w silniku spalinowym zbudowany jest z następujących części:


Wszystkie elementy układu zasilania paliwem, jakie znajdziesz w sklepie online z częściami samochodowymi incar.pl, to fabrycznie nowe produkty wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta.


Szukasz produktów z działu układ zasilania paliwem? Wybierz markę pojazdu, model, generację i wersję silnika, aby otrzymać listę produktów, pasujących do Twojego samochodu. Alternatywnie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki części po numerze vin.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.