Ładowanie danych...
Loading...
Szukaj części po numerze VIN

Wyszukiwarka części po typie pojazdu

Wybierz typ silnika:

Silnik Pojemność Paliwo Symbol Produkcja

Baza wiedzy

 • Ranking olejów silnikowych 5W40

  Olej silnikowy 5W40 - ranking, charakterystyka

  2022-05-26

  Olej silnikowy jest prawdopodobnie najważniejszym płynem stosowanym w silniku samochodu. Odpowiada za smarowanie, które chroni jednostkę napędową przed zatarciem, chłodzi ją a także wymywa osady powstające podczas naturalnego zużycia. Oleje silnikowe 5W40 należą do najpopularniejszych stosowanych we współczesnych pojazdach. Jeżeli jesteś ciekawy, co kryje się pod tym oznaczeniem, a także które oleje 5W40 są najczęściej kupowane przez naszych klientów, przeczytaj poniższy artykuł.

  Czytaj więcej

 • Uszkodzone uszczelniacze zaworowe - objawy i przyczyny usterek

  Uszkodzone uszczelniacze zaworowe - objawy i przyczyny usterek

  2022-05-16

  Uszczelniacze zaworowe znajdują się w głowicy cylindrów. Chronią cylindry przed zalanie olejem silnikowym. Co jak sama nazwa wskazuję, uszczelniają. Nie są to jednak elementy wieczne i jak inne części ulegają degradacji i wyeksploatowaniu. Czasem jednak wina leży też po stronie właściciela auta. Jak rozpoznać uszkodzone uszczelniacze zaworowe i co robić, żeby przedłużyć ich żywotność? A raczej czego nie robić, żeby nie przyspieszać ich degradacji. Przeczytaj artykuł i naucz się samodzielnie rozpoznawać usterkę.

  Czytaj więcej

 • Objawy uszkodzonego wysprzęglika centralnego

  Uszkodzony wysprzęglik – objawy

  2022-05-10

  Objawy uszkodzonego wysprzęglika często ujawniają się w okresie zimowym, kiedy temperatury spadają do niskich wartości i elementy gumowe, które odpowiadają za szczelność układu, narażone są na osłabienie swoich właściwości.

  Czytaj więcej

 • Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym, gdzie oddać stary olej?

  Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym, gdzie oddać stary olej?

  2022-05-04

  Wymiana oleju silnikowego jest jedną z najpopularniejszych czynności serwisowych, które kierowcy wykonują samodzielnie. Nie jest to trudne zadanie, a sam wygląd i zawartość przepracowanego oleju potrafi wiele powiedzieć o kondycji jednostki napędowej. Poza tym mamy pewność, czym tak naprawdę zalewamy silnik. Problem pojawia się natomiast, kiedy musimy w jakiś sposób zagospodarować stary olej silnikowy.

  Czytaj więcej

 • Jak sprawdzić czy hamulce są zapowietrzone - sprawdź objawy

  Jak sprawdzić czy hamulce są zapowietrzone?

  2022-04-27

  Masz wrażenie, że siła hamowania uległa zmianie? Pedał hamulca zachowuje się inaczej niż dotychczas? Zaniepokoiło cię ściąganie auta na jedną ze stron podczas hamowania? To mogą być objawy zapowietrzonych hamulców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak sprawdzić, czy hamulce są zapowietrzone.  

  Czytaj więcej

 • Jak powinna wygladać prawidłowa wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji?

  Wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji - jak wykonać ją dobrze?

  2022-04-21

  Zastanawiasz się, czy możliwa jest wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji samodzielnie? Jak to zrobić i czy układ będzie trzeba napełniać ponownie czynnikiem? Chcesz spróbować samemu wymienić czujnik? Koniecznie najpierw przeczytaj artykuł.

  Czytaj więcej

 • Olej silnikowy 10W40 – ranking polecanych olejów

  Olej silnikowy 10W40 – ranking

  2022-04-11

  Utrzymanie silnika w nienagannej kondycji wymaga regularnych wymian oleju silnikowego. Przyjęło się że najlepsze jakościowo są oleje syntetyczne, jednak niektórzy producenci zalecają stosowanie w swoich konstrukcjach oleju półsyntetycznego. Najpopularniejszym z nich jest olej silnikowy 10W40.  

  Czytaj więcej

 • Rodzaje olejów silnikowych - oznaczenia, specyfikacja

  Rodzaje olejów silnikowych - oznaczenia, specyfikacja

  2022-04-04

  Regularna wymiana oleju silnikowego jest podstawową czynnością eksploatacyjną, którą należy przeprowadzać we wszystkich pojazdach z silnikami spalinowymi. Niezwykle istotne jest przy tym zastosowanie oleju o odpowiednich właściwościach. Parametry techniczne można odczytać z oznaczenia oleju silnikowego.

  Czytaj więcej

 • Sucha miska olejowa - różnica z mokrą wersją

  Sucha miska olejowa a mokra - podstawowe różnice

  2022-03-28

  Sucha miska olejowa w zasadniczy sposób różni się od wersji mokrej. Tradycyjny układ smarowania wyposażony w tzw. mokrą miskę olejową ma bardzo prostą konstrukcję, jest stosowany w większości pojazdów. Natomiast suchą miskę olejową wykorzystuje się przede wszystkim w silnikach samochodów sportowych, niektórych samochodach terenowych oraz motocyklach do jazdy ekstremalnej.

  Czytaj więcej

 • Jak działa skrzynia biegów Tiptronic, jakie usterki występują?

  Skrzynia Tiptronic - jak działa, opinie, usterki automatycznej skrzyni biegów Tiptronic

  2022-03-21

  Automatyczna skrzynia biegów jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wynalazków z dziedziny motoryzacji. Świadczyć o tym może fakt, że obecnie około 40% nowych pojazdów sprzedawanych jest z tym właśnie rodzajem przekładni, a niektórzy producenci luksusowych marek całkowicie zrezygnowali ze skrzyń manualnych. Automatom często zarzuca się brak pełnej kontroli nad samochodem. Rozwiązaniem tego problemu może być skrzynia automatyczna Tiptronic.

  Czytaj więcej


Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.