Ładowanie danych...
Loading...
Szukaj części po numerze VIN

Wyszukiwarka części po typie pojazdu

Wybierz typ silnika:

Silnik Pojemność Paliwo Symbol Produkcja

Baza wiedzy

 • Jakie są objawy uszkodzonej odmy olejowej?

  Objawy uszkodzonej odmy olejowej - przyczyny usterki

  2022-09-19

   Uszkodzona odma olejowa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, z uszkodzeniem silnika włącznie. Warto o tym pamiętać i zwracać uwagę na objawy, jakie są związane z awarią tego elementu silnika.

  Czytaj więcej

 • Jakie są objawy uszkodzonej poduszki silnika?

  Objawy uszkodzonej poduszki silnika – jak rozpoznać awarię?

  2022-09-09

  Poduszka silnika to element, który łączy jednostkę napędową z karoserią auta. Mocowanie składa się z gumowych, plastikowych i metalowych części. Stanowi element zawieszenia motoru, a jego jednym z najważniejszych zadań jest tłumienie drgań, co przekłada się na niski poziom hałasu w trakcie jazdy. Przedstawiamy najważniejsze objawy uszkodzonej poduszki silnika.

  Czytaj więcej

 • Jakie są przyczyny bicia przy hamowaniu?

  Bicie przy hamowaniu – jakie są przyczyny, jak się ich pozbyć?

  2022-08-24

  Bicie przy hamowaniu jest spowodowane usterkami w układzie hamulców tarczowych. Jeśli w trakcie podróży poczujesz wibracje w trakcie stopowania auta, nie powinieneś bagatelizować problemu. Jakie są przyczyny bicia przy hamowaniu i jak im przeciwdziałać?

  Czytaj więcej

 • Ranking olejów silnikowych 0W40

  Olej silnikowy 0W40 - ranking, charakterystyka

  2022-08-19

  Ilość rodzajów i oznaczeń olejów stosowanych we współczesnych silnikach może sprawić problem podczas dobierania odpowiedniego do danej jednostki napędowej. W tym artykule dowiesz się co oznacza olej silnikowy 0W-40.

  Czytaj więcej

 • Objawy uszkodzonego czujnika ciśnienia oleju - na co zwrócić uwagę?

  Uszkodzony czujnik ciśnienia oleju – objawy

  2022-08-12

  Olej jest niezbędny do utrzymania silnika w odpowiednim stanie technicznym. Bez jego wystarczającej ilości metalowe elementy nagrzewają się, pękają i powodują uszkodzenia jednostki napędowej. Żeby kontrolować właściwy poziom oleju, niezbędny jest prawidłowo działający czujnik. Jakie objawy sygnalizują jego uszkodzenie? Dowiedz się od nas!

  Czytaj więcej

 • Objawy uszkodzonej pompy wody w samochodzie - jak zdiagnozować?

  Objawy zepsutej pompy wody w samochodzie - na co zwrócić uwagę?

  2022-08-08

  Pompa wody jest bardzo istotnym elementem układu chłodniczego, który pełni w naszym samochodzie ważne zadanie utrzymania silnika w odpowiednim oknie temperaturowym. Awaria pompy może nieść za sobą naprawdę poważne skutki, dlatego też nie wolno ignorować pierwszych oznak potencjalnego uszkodzenia tej części. Jakie są więc objawy zepsutej pompy wody, a także jak sprawdzić, czy rzeczywiście winowajcą problemów jest ten element?

  Czytaj więcej

 • Objawy nieszczelności układu dolotowego

  Nieszczelność w układzie dolotowym - jak zdiagnozować?

  2022-07-29

  Postawienie odpowiedniej diagnozy w motoryzacji jest kluczowe. Przyczyn awarii może być wiele, dlatego tak ważne jest potrafić odróżnić objawy określające usterki. Jednym z większych wyzwań jest sytuacja, w której obserwuje się nierówną pracę silnika. Bardzo częstym problemem jest nieszczelność w układzie dolotowym. Na szczęście są łatwe sposoby, żeby samemu wstępnie określić czy ten problem dotyczy naszego auta.

  Czytaj więcej

 • Objawy uszkodzenia zużytego paska rozrządu

  Zużyty pasek rozrządu – objawy uszkodzenia

  2022-07-22

  Pasek rozrządu to element, który odpowiada za utrzymanie samochodu w ruchu. Jest połączony z wałem korbowym i kontroluje pracę tłoków i zaworów. Wyeksploatowana część stanowi duże zagrożenie dla prawidłowej pracy jednostki napędowej. Jak rozpoznać objawy uszkodzenia i zerwania paska rozrządu?

  Czytaj więcej

 • Ranking olejów silnikowych 0W30

  Olej silnikowy 0W30 - ranking, charakterystyka

  2022-07-20

  Współczesne silniki w samochodach są konstrukcjami wykonanymi z niezwykłą precyzją, dlatego też wymagają stosowania odpowiedniego oleju. W tym artykule dowiesz się co oznacza olej silnikowy 0W-30 a także znajdziesz ranking najpopularniejszych wśród naszych klientów olejów 0W30.

  Czytaj więcej

 • Objawy uszkodzonej cewki zapłonowej - jak je rozpoznać?

  Objawy uszkodzonej cewki zapłonowej

  2022-07-13

  Do prawidłowego działania silnik potrzebuje paliwa, powietrza i energii elektrycznej. Cewka zapłonowa odgrywa kluczową rolę przy ostatnim z wymienionych aspektów. Dowiedz się, jakie objawy świadczą o usterce tego komponentu.

  Czytaj więcej


Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.