Ładowanie danych...
Loading...

Filtry

Filtry samochodowe

Filtry samochodowe należą do grupy podstawowych elementów eksploatacyjnych auta. Odpowiadają za oczyszczanie podzespołów z zanieczyszczeń, dlatego należy pamiętać o ich regularnej wymianie. Nie należy przekraczać interwału ich wymiany, przewidzianych przez producenta samochodu. 


Sklep motoryzacyjny Incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości filtrów samochodowych. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją, są w stanie samodzielnie dobrać filtr pasujący do danego pojazdu.

Rodzaje filtrów samochodowych 

W większości pojazdów występuje kilka podstawowych rodzajów filtrów. Należą do nich: 

  • Filtr powietrza
  • Filtr paliwa
  • Filtr oleju
  • Filtr kabinowy (przeciwpyłowy)

Kształt oraz parametry techniczne tych filtrów mogą być różne, w zależności od specyfikacji pojazdu.

Filtr oleju

Filtr oleju znajduje się w silniku, a jego zadaniem jest oczyszczanie oleju, znajdującego się w układzie smarowania jednostki napędowej, z zanieczyszczeń. Najczęściej posiada kształt papierowego wkładu lub metalowej puszki.

Filtr oleju należy wymieniać przy każdej wymianie oleju silnikowego – przynajmniej raz w roku lub co 10-15 tys. km.

Filtr paliwa 

Filtr paliwa oczyszcza benzynę lub olej napędowy z zanieczyszczeń stałych, które dostają się do zbiornika pojazdu w czasie tankowania. Ich dodatkową bardzo ważną funkcją jest oczyszczanie paliwa z wody, która może powodować korozję lub zatarcie elementów wtryskowych, a w następstwie bardzo kosztowne naprawy.

Wymianę filtra paliwa zaleca się co 30 tys. km.

Filtr powietrza

Filtr powietrza to element układu dolotowego silnika. Jego zadaniem jest oczyszczanie zasysanego powietrza z pyłów oraz piasku. Zanieczyszczony filtr powietrza może być przyczyną spadku mocy silnika, a w konsekwencji nawet spowodować uszkodzenie turbosprężarki. 

W sporcie motorowym stosuje się filtry o zwiększonej przepuszczalności powietrza. 

Filtr powietrza należy wymieniać przynajmniej raz w roku lub co 20-30 tys. km. 

Filtr kabinowy

Filtr kabinowy, inaczej filtr pyłkowy, oczyszcza powietrze, które dostaje się do wnętrza pojazdu. Wpływa on na zdrowie oraz samopoczucie kierowcy oraz pasażerów. 

Podstawowy filtr kabinowy (pyłkowy) oczyszcza powietrze z kurzu, sadzy oraz pyłów. Bardziej efektywny filtr z wkładem węglowym pochłania również szkodliwe gazy, m.in. te wydostające się z układów wydechowych pojazdów.

Wymianę filtra pyłkowego zaleca się raz do roku lub co 15 tys. km.


Wszystkie filtry samochodowe, dostępne w sklepie internetowym incar.pl, to fabrycznie nowe produkty wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta.


Szukasz filtra samochodowego do swojego auta? Wybierz markę pojazdu, model, generację i wersję silnika, aby otrzymać listę produktów, pasujących do Twojego samochodu. Alternatywnie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki części po numerze vin.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.