Ładowanie danych...
Loading...

Filtry

Filtry samochodowe

Filtry samochodowe należą do grupy podstawowych elementów eksploatacyjnych auta. Odpowiadają za oczyszczanie podzespołów z zanieczyszczeń, dlatego należy pamiętać o ich regularnej wymianie. Nie należy przekraczać interwału ich wymiany, przewidzianych przez producenta samochodu. 


Sklep motoryzacyjny Incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości filtrów samochodowych. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją, są w stanie samodzielnie dobrać filtr pasujący do danego pojazdu.

Rodzaje filtrów samochodowych 

W większości pojazdów występuje kilka podstawowych rodzajów filtrów. Należą do nich: 

  • Filtr powietrza
  • Filtr paliwa
  • Filtr oleju
  • Filtr kabinowy (przeciwpyłowy)

Kształt oraz parametry techniczne tych filtrów mogą być różne, w zależności od specyfikacji pojazdu.

Filtr oleju

Filtr oleju znajduje się w silniku, a jego zadaniem jest oczyszczanie oleju, znajdującego się w układzie smarowania jednostki napędowej, z zanieczyszczeń. Najczęściej posiada kształt papierowego wkładu lub metalowej puszki.

Filtr oleju należy wymieniać przy każdej wymianie oleju silnikowego – przynajmniej raz w roku lub co 10-15 tys. km.

Filtr paliwa 

Filtr paliwa oczyszcza benzynę lub olej napędowy z zanieczyszczeń stałych, które dostają się do zbiornika pojazdu w czasie tankowania. Ich dodatkową bardzo ważną funkcją jest oczyszczanie paliwa z wody, która może powodować korozję lub zatarcie elementów wtryskowych, a w następstwie bardzo kosztowne naprawy.

Wymianę filtra paliwa zaleca się co 30 tys. km.

Filtr powietrza

Filtr powietrza to element układu dolotowego silnika. Jego zadaniem jest oczyszczanie zasysanego powietrza z pyłów oraz piasku. Zanieczyszczony filtr powietrza może być przyczyną spadku mocy silnika, a w konsekwencji nawet spowodować uszkodzenie turbosprężarki. 

W sporcie motorowym stosuje się filtry o zwiększonej przepuszczalności powietrza. 

Filtr powietrza należy wymieniać przynajmniej raz w roku lub co 20-30 tys. km. 

Filtr kabinowy

Filtr kabinowy, inaczej filtr pyłkowy, oczyszcza powietrze, które dostaje się do wnętrza pojazdu. Wpływa on na zdrowie oraz samopoczucie kierowcy oraz pasażerów. 

Podstawowy filtr kabinowy (pyłkowy) oczyszcza powietrze z kurzu, sadzy oraz pyłów. Bardziej efektywny filtr z wkładem węglowym pochłania również szkodliwe gazy, m.in. te wydostające się z układów wydechowych pojazdów.

Wymianę filtra pyłkowego zaleca się raz do roku lub co 15 tys. km.


Wszystkie filtry samochodowe, dostępne w sklepie internetowym incar.pl, to fabrycznie nowe produkty wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta.


Szukasz filtra samochodowego do swojego auta? Wybierz markę pojazdu, model, generację i wersję silnika, aby otrzymać listę produktów, pasujących do Twojego samochodu. Alternatywnie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki części po numerze vin.

Baza wiedzy

Co ile wymieniać filtr kabinowy?

Wiele osób zastanawia się, co ile wymieniać filtr kabinowy. Prezentujemy odpowiedź na to pytanie, a także wyjaśniamy, czym właściwie jest ta część. Od nas dowiesz się również, jakie sygnały wysyła zużyty filtr kabinowy. Objawy dają o sobie znać charakterystycznymi symptomami. W takim razie, na co warto zwrócić uwagę?

co ile wymieniać filtr kabinowy


Co ile wymieniać filtr powietrza?

Warto wiedzieć, że z reguły wyróżnia się filtry z warstwą włóknistą, czy złożem stałym. Niektóre filtry mogą mieć warstwy spiekane lub zrobione z ceramiki. Cechą wspólną wszystkich filtrów jest stosunkowo wysoki nakład energii, potrzebny do osiągnięcia celu filtracji. Z tego powodu konieczne jest serwisowanie komponentu. I właśnie dlatego warto dowiedzieć się, co ile wymieniać filtr powietrza.

co ile wymieniac filtr powietrza


Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.