Ładowanie danych...
Loading...

Ogrzewanie / wentylacja

Ogrzewanie i wentylacja

Układ ogrzewania i wentylacji to połączony system, który zapewnia odpowiedni mikroklimat w kabinie pojazdu. Odpowiada on za wymianę powietrza pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wnętrzem samochodu i za jego ogrzewanie zimą. Utrzymanie tego układu w sprawności wpływa nie tylko na komfort, ale też na bezpieczeństwo jazdy. 


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości elementów układu ogrzewania i wentylacji. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny oraz informację, w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją są w stanie samodzielnie dobrać część, pasującą do danego pojazdu.

Ogrzewanie samochodowe

Ogrzewanie samochodowe zapewnia przyjemny klimat we wnętrzu kabiny auta. Odpowiednio nastawiona temperatura ogranicza uczucie zmęczenia i znużenia. Ważne, aby zachować umiar w tej kwestii. Zbyt wysoka temperatura obniża sprawność psychomotoryczną kierowcy, natomiast zbyt niska ogranicza komfort podróżowania. 


Do ogrzewania samochodu wykorzystywany jest płyn chłodniczy, który odbiera ciepło od pracującego silnika pojazdu.


Najważniejsze elementy układu ogrzewania to:

  • Nagrzewnica - jest wymiennikiem ciepła. Zbudowana jest z użebrowanych rurek, przez które przepływa gorąca ciecz z układu chłodzenia
  • Wentylator - odmuchuje nagrzewnicę. Powstałe w ten sposób ciepłe powietrze kierowane jest do wnętrza kabiny.

 

Wentylacja w samochodzie

Wentylacja w samochodzie jest bardzo ważnym układem z punktu widzenia bezpieczeństwa kierowcy. Zimą eliminuje on zjawisko parowania szyb,  które ogranicza widoczność. Odpowiada także za odpowiedni poziom czystości powietrza wewnątrz auta.

Układ wentylacji samochodowej składa się z systemu kanałów, którymi powietrze jest doprowadzane i odprowadzane z wnętrza kabiny. 

Najważniejsze elementy układu wentylacji to:

  • Wentylator (dmuchawa) - zasysa powietrze z zewnątrz i rozprowadza je wewnątrz samochodu. Jest też elementem systemu ogrzewania 
  • Kanały wentylacyjne - dzięki nim powietrze rozprowadzane jest po całej kabinie 
  • Filtr kabinowy - oczyszcza powietrze napływające z zewnątrz. Jego systematyczna wymiana jest ważna, ponieważ może on się stać miejscem rozwoju bakterii i grzybów, które mogą powodować problemy zdrowotne
  • Przełączniki - umożliwiają włączenie i wyłączenie systemu oraz wybór kierunku i siły nadmuchu

Wszystkie elementy układu ogrzewania i wentylacji, jakie znajdziesz w sklepie online z częściami samochodowymi incar.pl, to fabrycznie nowe produkty wysokiej jakości, objęte gwarancją  producenta.

Szukasz produktów z działu ogrzewanie i wentylacja? Wybierz markę pojazdu, model, generację i wersję silnika, aby otrzymać listę produktów, pasujących do Twojego samochodu. Alternatywnie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki części po vin.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.