Ładowanie danych...
Loading...
Szukaj części po numerze VIN

Wyszukiwarka części po typie pojazdu

Wybierz typ silnika:

Silnik Pojemność Paliwo Symbol Produkcja

Baza wiedzy

Olej silnikowy 0W30 - ranking, charakterystyka

Data: 2022-07-20

Współczesne silniki w samochodach są konstrukcjami wykonanymi z niezwykłą precyzją, dlatego też wymagają stosowania odpowiedniego oleju. W tym artykule dowiesz się co oznacza olej silnikowy 0W-30 a także znajdziesz ranking najpopularniejszych wśród naszych klientów olejów 0W30.

Olej silnikowy 0W30 ranking charakterystyka

Charakterystyka oleju 0w30

Olej 0W30 jest olejem syntetycznym, który podczas zmian temperatur w nieznacznym stopniu zmienia swoją lepkość. Dzięki temu doskonale smaruje części silnika, jednocześnie chroniąc go przed odkładaniem się nagaru i zanieczyszczeń.

Dodatkowo olej 0w30 jest polecany ze względu na niskie spalanie paliwa. Olej silnikowy 0w-30 świetnie sprawdzi się w naszej szerokości geograficznej ze względu na jego odporność temperaturową zimą.

temperatury olej silnikowy

Olej 0w30 - co oznacza?

Olej silnikowy 0w-30 należy do klasy olejów syntetycznych. Chcąc dowiedzieć się co oznacza 0w30, powinniśmy rozszyfrować jego oznaczenie wg normy SAE.

Pierwsza część (0W) odnosi się do lepkości zimą (winter). W tym przypadku olej zachowuje swoje właściwości przy temperaturze otoczenia -35 st. C. Analogicznie, drugi parametr oznacza lepkość latem, która w tym oleju jest zachowana przy temperaturze zewnętrznej +35 st. C.

Olej 0w30 - do jakich silników?

Olej silnikowy 0W30 zalecany jest do nowoczesnych silników, zarówno zasilanych benzyną jak i olejem napędowym. Pamiętaj jednak, że dobierając odpowiedni olej do swojego samochodu, trzeba kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta pojazdu.

Olej 0w30 benzyna

Olej 0W30 nadaje się do silników zasilanych benzyną. Na etykiecie oleju należy odnaleźć odpowiednie oznaczenie. Dla normy API będzie to S, a dla ACEA – A.

Olej silnikowy 0W30 diesel

Analogicznie jak w przypadku silników benzynowych, olej 0W-30 nadaje się do stosowania w silnikach diesla. Na opakowaniu powinno znajdować się oznaczenie C – dla normy API lub B – dla ACEA.

Ranking oleje silnikowe 0w30

Najczęściej wybierane przez klientów sklepu incar.pl oleje 0W-30 to:

Sprawdź wszystkie oleje silnikowe 0W30, dostępne w sklepie Incar.pl

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.