Ładowanie danych...
Loading...

Układ wydechowy

Układ wydechowy

Układ wydechowy jest jednym z ważniejszych systemów we współczesnych samochodach. Mimo iż jego budowa nie jest skomplikowana, ma on wpływ na prawidłową pracę jednostki napędowej oraz przede wszystkim na komfort podróżowania. Jego podstawowe zadania to odprowadzanie spalin z silnika, redukcja substancji szkodliwych oraz zmniejszenie hałasu emitowanego przez silnik. 


W układzie wydechowym znajdują się także czujniki - sondy lambda, które mierzą skład chemiczny spalin. Na podstawie ich odczytów, dozowany jest odpowiedni skład mieszanki paliwowo powietrznej, który dostarczany jest do silnika.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości części układów wydechowych. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją, są w stanie samodzielnie dobrać część pasującą do danego pojazdu.

Układ wydechowy - budowa

Układ wydechowy, chociaż ze względów konstrukcyjnych w każdym samochodzie różni się wyglądem, posiada niemalże identyczną budowę.


Spaliny ze wszystkich cylindrów łączą się w kolektorze wydechowym. Następnie odpowiednio wyprofilowaną rurą wydechową trafiają do tłumika oraz wylotowej części rury wydechowej. Z przyczyn ekologicznych we współczesnych układach wydechowych stosuje się katalizatory oraz filtry cząstek stałych. Ich zadaniem jest redukcja substancji szkodliwych, które razem ze spalinami trafiają do atmosfery.

Elementy układu wydechowego

Wszystkie elementy układu wydechowego, jakie mamy w ofercie sklepu incar.pl, to fabrycznie nowe produkty najwyższej jakości, które są objęte gwarancją producenta.


Szukasz produktów, związanych z działem układ wydechowy? Wybierz markę pojazdu, model, generację i wersję silnika, aby otrzymać listę produktów, pasujących do Twojego samochodu. Alternatywnie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki części po vin.

Baza wiedzy

Zapchany katalizator: jakie są objawy?

Katalizator to kluczowy element każdego samochodu, który ma na celu redukcję szkodliwych emisji gazów do atmosfery. Rozpoznanie objawów zapchanego katalizatora może pomóc unikać kosztownych napraw oraz zwiększyć żywotność pojazdu. W tym artykule dowiesz się, na jakie symptomy zwrócić uwagę.

zapchany katalizator objawy


Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.