Ładowanie danych...
Loading...

Układ wydechowy

Układ wydechowy

Układ wydechowy jest jednym z ważniejszych systemów we współczesnych samochodach. Mimo iż jego budowa nie jest skomplikowana, ma on wpływ na prawidłową pracę jednostki napędowej oraz przede wszystkim na komfort podróżowania. Jego podstawowe zadania to odprowadzanie spalin z silnika, redukcja substancji szkodliwych oraz zmniejszenie hałasu emitowanego przez silnik. 


W układzie wydechowym znajdują się także czujniki - sondy lambda, które mierzą skład chemiczny spalin. Na podstawie ich odczytów, dozowany jest odpowiedni skład mieszanki paliwowo powietrznej, który dostarczany jest do silnika.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości części układów wydechowych. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją, są w stanie samodzielnie dobrać część pasującą do danego pojazdu.

Układ wydechowy - budowa

Układ wydechowy, chociaż ze względów konstrukcyjnych w każdym samochodzie różni się wyglądem, posiada niemalże identyczną budowę.


Spaliny ze wszystkich cylindrów łączą się w kolektorze wydechowym. Następnie odpowiednio wyprofilowaną rurą wydechową trafiają do tłumika oraz wylotowej części rury wydechowej. Z przyczyn ekologicznych we współczesnych układach wydechowych stosuje się katalizatory oraz filtry cząstek stałych. Ich zadaniem jest redukcja substancji szkodliwych, które razem ze spalinami trafiają do atmosfery.

Elementy układu wydechowego

Wszystkie elementy układu wydechowego, jakie mamy w ofercie sklepu incar.pl, to fabrycznie nowe produkty najwyższej jakości, które są objęte gwarancją producenta.


Szukasz produktów, związanych z działem układ wydechowy? Wybierz markę pojazdu, model, generację i wersję silnika, aby otrzymać listę produktów, pasujących do Twojego samochodu. Alternatywnie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki części po vin.

Baza wiedzy

Sonda lambda Opel Astra H – polecane modele

Sonda lambda Opel Astra H to czujnik stężenia tlenu. Przyrząd służy do kontroli spalin w silnikach benzynowych, a także diesla. Jego funkcją jest pomiar zawartości tlenu resztkowego w spalinach i zapewnia optymalny skład mieszanki. Na jaki model produktu sonda lambda Opel Astra H warto zwrócić uwagę? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych sond lambda do Opla Astry H wśród klientów sklepu Incar.pl.

sonda lambda opel astra h


Objawy uszkodzonej sondy lambda – przyczyny awarii

Sonda lambda jest częścią, która ma wpływ na skład spalin wydobywających się z rury wydechowej. Z tego powodu jest jednym z najważniejszych komponentów wchodzących w skład całego układu odprowadzającego spaliny. Dowiedz się, jak rozpoznać objawy uszkodzenia sondy lambda oraz przyczyny!

objawy uszkodzonej sondy lambda


Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.