Ładowanie danych...
Loading...

Pompa hamulcowa

Pompa hamulcowa - oferta sklepu incar.pl

Pompa hamulcowa jest elementem układu hamulcowego, odpowiedzialnym za wytworzenie ciśnienia potrzebnego do uruchomienia tłoka wewnątrz zacisku hamulcowego. Jest zatem bardzo ważną częścią, odpowiedzialną bezpośrednio za bezpieczeństwo podróżowania. 


Współczesne samochody, ze względów bezpieczeństwa, posiadają dwuobwodowy układ hamulcowy, pracujący w układzie X, to znaczy koła znajdujące się po przekątnej pracują w dwóch odrębnych układach. Dzięki temu, w przypadku awarii jednego z układów, możliwe jest wyhamowanie pojazdu, chociaż skuteczność działania hamulców jest odpowiednio mniejsza. Wymóg ten wprowadzony w latach 70. XX wieku wymusił modyfikację konstrukcji pompy hamulcowej.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości pomp hamulcowych. Każda z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach została zastosowana oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją są w stanie samodzielnie dobrać pompę hamulcową, pasującą do danego pojazdu.


Budowa pompy hamulcowej

Budowa pompy hamulcowej opiera się na wykorzystaniu technologii pompy tłokowej. Znajdujący się wewnątrz komory tłok porusza się, wytwarzając ciśnienie.


Pompa hamulcowa składa się z następujących elementów:

  • Korpus
  • Sprężyna dociskowa
  • Pierścienie uszczelniające
  • Tłok główny i tłok swobodny
  • Wylot i wlot płynu hamulcowego

Zasada działania pompy hamulcowej

Ogólna zasada działania pompy hamulcowej polega na wytworzeniu ciśnienia. Dzięki temu wywołany jest nacisk na tłoczki zacisków hamulcowych, a w efekcie dociskanie przez nie klocków hamulcowych, które zaciskają tarczę hamulcową.


Ciśnienie w pompie jest wytwarzane na skutek siły przekazywanej od serwa - urządzenia odpowiadającego za regulację i wzmocnienia siły hamowania. Bez niego nawet lekkie naciśnięcie pedału hamulca powodowałoby użycie 100% mocy pompy hamulcowej, co mogłoby prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Najpopularniejsi producenci pomp hamulcowych

Sklep incar.pl oferuje pompy hamulcowej tylko sprawdzonych marek. Sprawdź naszą ofertę pomp hamulcowych producentów takich jak:

  • ATE
  • BOSCH
  • DELPHI
  • TRW
  • TOPRAN

Wszystkie produkty z kategorii Pompa hamulcowa w ofercie sklepu z częściami motoryzacyjnymi incar.pl to fabrycznie nowe elementy wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta. Kupując w sklepie motoryzacyjnym online Incar.pl masz gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie oraz szybką realizację zamówienia.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.