Ładowanie danych...
Loading...

Osuszacz

Osuszacz klimatyzacji - oferta sklepu incar.pl


Układ klimatyzacji samochodowej nie mógłby poprawnie funkcjonować bez wyposażenia go w tak zwany osuszacz klimatyzacji. Mimo że jest to element, który znacząco wpływa na żywotność całego systemu klimatyzacji, wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z istnienia filtra osuszacza klimatyzacji samochodowej. Jego regularna wymiana może uchronić przed awarią innych drogich elementów, takich jak kompresor klimatyzacji, zawór rozprężny czy parownik.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bardzo bogatą ofertę osuszaczy klimatyzacji samochodowej. Sprawdź w naszej wyszukiwarce części, jaki filtr osuszacza producent przewidział w Twoim aucie i wybierz odpowiedni spośród tych, które oferujemy.


Jaką rolę spełnia osuszacz klimatyzacji w samochodzie


Osuszacz klimatyzacji samochodowej spełnia kilka funkcji. Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie układu przed nadmiarem wilgoci, stąd często nazywany jest odwadniaczem. W procesie rozprężania czynnika wilgoć wydziela się w postaci kryształków lodu, które mogą blokować przepływ czynnika. Wywołuje także korozję elementów metalowych, która z czasem powoduje zanieczyszczenie czynnika, a także może uszkodzić kompresor klimatyzacji.


Filtr osuszacza zapewnia także filtrację cząstek stałych. Zatrzymuje zanieczyszczenia i brud, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia innych elementów układu.


Osuszacz powietrza klimatyzacji samochodowej jest także pewnego rodzaju buforem utrzymującym rezerwy czynnika. Zapewnia jego płynny i właściwy dopływ do parownika.


Budowa osuszacza klimatyzacji 


Osuszacz klimatyzacji samochodowej znajduje się zazwyczaj na odcinku pomiędzy skraplaczem a parownikiem. W najnowszych konstrukcjach stosowane są także osuszacze zintegrowane ze skraplaczem pod postacią wkładu lub woreczka. 


Osuszacz klimatyzacji składa się z metalowej obudowy, przypominającej kształt walca i wewnętrznego wkładu w postaci pochłaniacza wilgoci i mikrofiltra. Ze względu na swoją budowę, filtr osuszacza chłonie wilgoć już od momentu jego rozhermetyzowania. Rozszczelniony na pół godziny filtr staje się bezużyteczny. Tym bardziej niedopuszczalne jest montowanie osuszaczy używanych.


Najpopularniejsi producenci osuszaczy klimatyzacji


Sklep incar.pl oferuje osuszacze klimatyzacji tylko sprawdzonych marek. Sprawdź naszą ofertę osuszaczy spośród producentów takich jak:


  • VALEO
  • NISSENS
  • FEBI BILSTEIN
  • DEPLHI
  • SWAG


Wszystkie produkty z kategorii Osuszacz klimatyzacji w ofercie sklepu z częściami motoryzacyjnymi incar.pl to fabrycznie nowe elementy wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta. Kupując w sklepie online Incar.pl masz gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie oraz szybką realizację zamówienia.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.