Ładowanie danych...
Loading...

Okładzina szczęk hamulcowych / szczęka hamulcowa

Szczęki hamulcowe - w sklepie incar.pl

Hamulce typu bębnowego są układem, który mimo że odchodzi do przeszłości motoryzacji, wciąż bywa stosowany nawet we współczesnych samochodach. Prosta budowa szczęk hamulcowych i długa żywotność sprawiły, że bywa on ciągle spotykany w tylnych osiach pojazdów.


Szczęki hamulcowe są elementem odpowiedzialnym za hamowanie obracającego się wraz z kołem pojazdu bębna hamulcowego. Jest to część, która odpowiedzialna jest za bezpieczeństwo podróżowania, dlatego warto regularnie sprawdzać jej stan.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bardzo bogatą ofertę szczęk hamulcowych. Dzięki wyszukiwarkom części, każdy klient jest w stanie samodzielnie dopasować szukany podzespół do swojego samochodu.


Jak działają szczęki hamulcowe

W każdym bębnie znajdują się dwie szczęki hamulcowe. Po naciśnięciu pedału hamulca pompa hamulcowa zaczyna tłoczyć płyn hamulcowy do cylinderka hamulcowego, znajdującego się w bębnie. Rozpiera on szczęki hamulcowe pokryte okładzinami ciernymi, które przy zetknięciu z bębnem tworzą tarcie wyhamowujące go, a jednocześnie cały pojazd.


Od tego, jak działają szczęki hamulcowe, zależy przede wszystkim stan ich okładzin. Często zdarza się, że okładziny, mimo że posiadają odpowiednią grubość, potrafią się rozpadać ze względu na wiek lub nie spełniać swoich właściwości wskutek przegrzania.


Budowa szczęk hamulcowych

Szczęki hamulcowe zbudowane są z dwóch elementów. Pierwszy z nich - podstawa wykonana z metalu, posiada kształt półksiężyca. Druga część - okładzina cierna wykonana jest z komponentów używanych do produkcji klocków hamulcowych.


Kształt okładziny wyprofilowany jest w taki sposób, aby z jednej strony dokładnie przylegała do podstawy, a z drugiej, aby pasowała do średnicy wewnętrznej bębna. W szczękach stosowanych w samochodach osobowych szczęka najczęściej jest przyklejana do podstawy.

Najpopularniejsi producenci szczęk hamulcowych

Sklep incar.pl oferuje szczęki hamulcowej tylko sprawdzonych marek. Sprawdź naszą ofertę dla producentów takich jak:Wszystkie Szczęki hamulcowe w ofercie sklepu z częściami motoryzacyjnymi incar.pl to fabrycznie nowe elementy wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta. Kupując w sklepie online Incar.pl masz gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie oraz szybką realizację zamówienia.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.