Ładowanie danych...
Loading...

Filtr powietrza kabinowy

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) w sklepie incar.pl

Filtry kabinowe stały się standardowym elementem wyposażenia pojazdów. Nie mają co prawda bezpośredniego przełożenia na pracę innych podzespołów samochodu, ale stanowią istotny element związany z komfortem podróżowania i zdrowiem podróżujących.


Filtry kabinowe (przeciwpyłkowe) stosuje się w celu filtrowania powietrza napływającego do kabiny. Zaniechanie ich wymiany może natomiast przynieść odwrotny skutek - mogą stać się siedliskiem dla rozwoju grzybów, pleśni i drobnoustrojów groźnych dla organizmu.


Pierwszym objawem mocno zanieczyszczonego filtra kabinowego może być nadmierne parowanie szyb, nieprzyjemny zapach unoszący się w kabinie czy “szczypanie” w oczy. Wymiana filtra przestrzeni pasażerskiej uzależniona jest od warunków, w jakich porusza się samochód, jednak zaleca się to robić co najmniej 2 razy w roku.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości filtrów kabinowych. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją są w stanie samodzielnie dobrać filtr samochodowy, pasujący do danego pojazdu.

Rodzaje filtrów kabinowych

Filtry kabinowe należy dobierać pod dany model pojazdu. Co prawda pasujące katalogowo do naszego samochodu filtry kabinowe będą posiadać te same wymiary pozwalające na ich montaż, jednak ze względu na budowę wyróżniamy dwa rodzaje filtrów kabinowych - węglowe i standardowe.

Filtr standardowy

Standardowy filtr przeciwpyłkowy oczyszcza napływające powietrze z cząstek stałych, głównie kurzu i pyłów o wielkości 1 mikrona. Wykonane są z włóknin kilkuwarstwowych. Wadą standardowych filtrów kabinowych jest podatność na nasiąkanie wilgocią, przez co mogą się stać miejscem rozwoju bakterii. 

Filtr z węglem aktywnym

Filtr kabinowy z węglem aktywnym, potocznie zwany węglowym, z wyglądu różni się od standardowego ciemniejszą barwą. Zawdzięcza ją dodatkowej warstwie nasyconej węglem aktywnym, która odpowiedzialna jest za wychwycenie szkodliwych gazów takich jak ozon, tlenek siarki, tlenek azotu. Jest zatem o wiele wydajniejszy od standardowego filtra, który filtruje tylko cząstki stałe. Cena filtrów węglowych jest nieznacznie wyższa od standardowych, ale jest to jakość, za którą warto dopłacić.

Jak działa filtr kabinowy

Filtry kabinowe są konstrukcją warstwową, w której każda warstwa odpowiedzialna jest za wychwycenie konkretnego rodzaju zanieczyszczenia.


Budowa filtra kabinowego z węglem aktywnym, oraz przeznaczenie warstw wygląda następująco:

  • Warstwa podstawowa - zatrzymuje największe zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki kwiatowe, piasek
  • Warstwa mikrofazowa - pochłania zarodniki grzybów i drobiny sadzy
  • Warstwa węgla aktywnego - pochłania gazy i nieprzyjemne zapachy
  • Warstwa nośna - stabilizuje konstrukcję filtra

Najpopularniejsi producenci filtrów kabinowych

Sklep incar.pl oferuje filtry kabinowe tylko sprawdzonych marek. Sprawdź naszą ofertę filtrów spośród producentów takich jak:

  • MANN-FILTER
  • FILTRON
  • TOPRAN
  • KNECHT
  • BOSCH

Wszystkie produkty z kategorii Filtr powietrza kabinowy w ofercie sklepu z częściami motoryzacyjnymi incar.pl to fabrycznie nowe elementy wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta. Kupując w sklepie online Incar.pl masz gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie oraz szybką realizację zamówienia.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.