Ładowanie danych...
Loading...

Filtr powietrza

Filtr powietrza - oferta incar.pl

Nie jest tajemnicą, że filtr powietrza w samochodzie odgrywa bardzo ważną rolę. Poza oczywistą funkcją, jaką jest chronienie silnika przed przedostaniem się do niego zanieczyszczeń, filtry powietrza wpływają także na ilość powietrza dostarczanego do jednostki napędowej. To z kolei wpływa na moc samochodu oraz na zużycie paliwa.


Regularna wymiana filtra powietrza jest zatem dobrą inwestycją. Nie dość, że uchroni silnik przed uszkodzeniem, to dodatkowo odwdzięczy się spalaniem oraz mocą na odpowiednim poziomie.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości filtrów powietrza. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją są w stanie samodzielnie dobrać filtr, pasujący do danego pojazdu.

Rodzaje filtrów powietrza

Samochodowy filtr powietrza w zależności od potrzeb jednostki napędowej, może mieć różne gabaryty i różne kształty - najczęściej prostokątny, kwadratowy lub walcowaty. Pomimo tego, zasada ich działania jest taka sama. Samochodowe filtry powietrza można podzielić na trzy kategorie: standardowe, sportowe oraz filtry mokre.

Filtr standardowy

Standardowe filtry powietrza wykonane są z papieru, papieru z włókniną lub włókniny wykonanej z tworzywa sztucznego. Najtańsze - papierowe są podatne na chłonięcie wilgoci, odkształcenia i słabiej zatrzymują zanieczyszczenia w porównaniu do nieco droższych zamienników wykonanych z tworzyw sztucznych. Współcześnie produkowane samochody posiadają tak zwany suchy filtr powietrza.

Filtr powietrza mokry

Samochody starszej konstrukcji oraz terenowe mogą posiadać tak zwany mokry filtr powietrza. Wkłady filtrujące nasącza się olejem, który zatrzymuje zanieczyszczenia. Stosowane są zazwyczaj tam, gdzie ilość kurzu jest bardzo duża. Ich wadą jest krótka żywotność.

Filtr powietrza sportowy

Sportowy filtr powietrza umożliwia większy przepływ powietrza, co (przynajmniej teoretycznie) przekłada się na wyższą moc uzyskiwaną przez silnik. Filtr taki może mieć postać wkładki zastępującej oryginalny filtr lub tak zwanego stożka. Trzeba jednak pamiętać, że większa przepuszczalność powietrza takiego filtra oznacza nieco gorsze filtrowanie.

Jak często wymieniać filtr powietrza

Interwał wymiany filtra powietrza przewidziany przez producentów wynosi zazwyczaj pomiędzy 15 a 30 tys. km. Zużycie filtra może jednak nastąpić wcześniej, dlatego to jak często należy wymieniać filtr powietrza uzależnione jest przede wszystkim od warunków, w których porusza się samochód.


Odpowiedzią na pytanie - co ile wymieniać filtr powietrza, jest - to zależy jakiej jest jakości. Tańsze zamienniki słabiej zatrzymują zanieczyszczenia i mają tendencję do odkształcania się, dlatego należy je wymieniać częściej. Pamiętajmy też, że zapchany filtr powietrza oznacza większe spalanie oraz mniejszą moc osiąganą przez silnik.

Najpopularniejsi producenci filtrów powietrza

Sklep incar.pl oferuje filtry powietrza tylko sprawdzonych marek. Sprawdź naszą ofertę markowych filtrów powietrza spośród producentów takich jak:


  • VALEO
  • SOFIMA
  • DENCKERMANN
  • MANN-FILTER

Wszystkie produkty z kategorii Filtr powietrza w ofercie sklepu z częściami motoryzacyjnymi incar.pl to fabrycznie nowe elementy wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta. Kupując w sklepie online Incar.pl masz gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie oraz szybką realizację zamówienia.

Jeśli nie jesteś pewien, który filtr powietrza będzie pasował do Twojego pojazdu, skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby ustalić pasujące części po numerze vin.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.