Ładowanie danych...
Loading...

Filtr oleju

Renomowane filtry oleju w sklepie incar.pl

Układ smarowania, chociaż na co dzień jest praktycznie niezauważalny dla użytkownika samochodu, jest podstawą sprawnie działającego silnika. Jednostka napędowa pracuje w otoczce oleju, który smaruje wszystkie jej ruchome części, maksymalnie redukując tarcie. Mimo to, naturalne zużycie elementów sprawia, że do układu olejowego trafiają mikro opiłki metalu. Zadaniem filtra oleju jest wychwycenie tych zanieczyszczeń, w przeciwnym wypadku bardzo szybko doszłoby do zniszczenia silnika.


Filtr olejowy oczyszcza również układ smarowania z zanieczyszczeń organicznych, takich jak pozostałości po niespalonym paliwie czy spalaniu samego oleju. Filtry oleju należy obowiązkowo wymieniać przy każdej wymianie oleju. Jest to stosunkowo niedrogi element, dlatego przy zakupie warto wybrać te produkowane przez renomowanych producentów.


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bogatą ofertę wysokiej jakości filtrów oleju. Każdy z nich posiada szczegółowy opis techniczny, informację w jakich pojazdach zostały zastosowane oraz wygodną porównywarkę zamienników. Dzięki temu, nawet osoby niezwiązane na co dzień z motoryzacją są w stanie samodzielnie dobrać filtr oleju, pasujący do danego pojazdu.

Rodzaje filtrów oleju

Rodzaje filtrów oleju można podzielić na kilka kategorii, według zasady działania, jakości filtrowania oraz lokalizację lokalizacji w układzie smarowania. Jednak w samochodach osobowych spotkamy się najczęściej z filtrami puszkowymi i wkładami.

Filtry puszkowe

Filtr puszkowy (spin on) składa się z metalowej obudowy i znajdującego się wewnątrz wkładu filtrującego. Konstrukcja takiego filtra sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne a jego wymiana jest dosyć prosta, chociaż wymaga użycia specjalnego klucza. Wadą jest natomiast skomplikowany i kosztowny proces utylizacji zużytych filtrów.

Wkłady filtra 

Wkłady filtrów umieszczone są w obudowie (z tworzywa lub metalu) będącej częścią silnika. Nowoczesne produkty tego typu pozbawione są elementów metalowych, dlatego proces ich utylizacji jest łatwiejszy. Podczas wymiany filtra należy zwrócić uwagę, aby zanieczyszczenia nie dostały się do układu olejowego.

Jak działa filtr oleju

Filtr oleju ma za zadanie usuwanie zanieczyszczeń z układu smarowania silnika. Wychwytuje zanieczyszczenia o wielkości nawet do 1/50 mm. Wewnątrz filtra znajduje się papierowy wkład, odporny na działanie oleju, ale przepuszczający ciecz.


Wkład złożony jest w harmonijkę, co zwiększa jego powierzchnię a także poprawia samo filtrowanie. Wewnątrz filtra znajduje się także zawór zwrotny, który powoduje, że zabrudzony olej nie cofa się do miski olejowej, a także sprawia, że rozruch silnika nie następuje na sucho, ponieważ w filtrze zawsze znajduje się odrobina oleju.

Najpopularniejsi producenci filtrów oleju

Sklep incar.pl oferuje filtry oleju tylko sprawdzonych marek. Sprawdź naszą ofertę filtrów olejowych spośród producentów takich jak:


  • MANN-FILTER
  • BOSCH
  • FILTRON
  • TOPRAN


Wszystkie produkty z kategorii Filtr oleju w ofercie sklepu z częściami motoryzacyjnymi incar.pl to fabrycznie nowe elementy wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta. Kupując w sklepie online Incar.pl masz gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie oraz szybką realizację zamówienia.

Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.