Ładowanie danych...
Loading...

Akumulator

Akumulator - oferta w incar.pl

Akumulator samochodowy służy do magazynowania energii elektrycznej, która napędza wszystkie systemy i urządzenia elektroniczne znajdujące się w samochodzie. Pojemność akumulatorów wyrażona jest w amperogodzinach (Ah). Parametr ten oznacza zdolność do zasilania obwodu elektrycznego przez akumulator prądem elektrycznym o danym natężeniu przez określony czas. Dla przykładu - akumulator o pojemności 75Ah jest w stanie zasilać odbiornik przy poborze prądu 7,5A w ciągu 10 godzin.


Innym ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie akumulatora, jest prąd rozruchowy. Jest to wartość podana na etykiecie akumulatora obok jego pojemności. Oznacza wartość prądu, jaką bateria może oddać w sposób ciągły w temperaturze -18°C w taki sposób, aby napięcie po 10 sekundach rozładowania tym prądem nie spadło poniżej wartości 7,5V (dotyczy normy EN).


Sklep motoryzacyjny incar.pl posiada bardzo bogatą ofertę akumulatorów. Sprawdź w naszej wyszukiwarce części, jaki akumulator producent przewidział w Twoim aucie i wybierz odpowiedni spośród tych, które oferujemy.

Rodzaje akumulatorów

Przed zakupem nowego akumulatora należy przede wszystkim sprawdzić, jaki rodzaj baterii producent zalecił do konkretnego pojazdu. Starsze samochody nieposiadające systemu start-stop wyposażone są zazwyczaj w akumulatory kwasowo - ołowiowe. Coraz większa liczba systemów elektronicznych i ich zapotrzebowanie na prąd wymusiło stosowanie innych konstrukcji, odporniejszych na głębokie rozładowania.


W samochodach osobowych stosuje się następujące rodzaje akumulatorów:


  • Kwasowo - ołowiowe - rodzaj akumulatora oparty na ogniwach galwanicznych zbudowanych z elektrody ołowiowej, elektrody z ditlenku ołowiu i ok 37% roztworu kwasu siarkowego pełniącego funkcję elektrolitu. Jest to najstarszy i wciąż najpopularniejszy rodzaj akumulatorów, choć powoli wypierany przez nowsze konstrukcje
  • AGM - najnowszy rodzaj akumulatora stosowany w pojazdach wyposażonych w system start-stop oraz dużą liczbę systemów elektronicznych. W porównaniu do konstrukcji kwasowo-ołowiowych zapewnia kilkukrotnie większą wytrzymałość oraz liczbę cykli ładowania i rozładowania. 
  • EFB, AFB, ECM - są rodzajami zmodyfikowanego akumulatora kwasowo - ołowiowego, można je stosować, jako jego zamiennik. Wyróżniają się zwiększonym zbiornikiem elektrolitu, płyty ze stopu ołowiu i cyny, co wydłuża ich wytrzymałość nawet dwukrotnie. Ten rodzaj baterii również jest stosowany w pojazdach z systemem start-stop
  • Żelowe - konstrukcja podobna do akumulatora kwasowego, lecz zamiast elektrolitu stosuje się żel. Ze względu na wysoką cenę są rzadko stosowane, przewyższają natomiast tradycyjne konstrukcje odpornością na głębokie rozładowanie.

Jak działa akumulator

Zadaniem akumulatora jest magazynowanie energii elektrycznej, z której można skorzystać w przyszłości. Płyta ujemna i dodatnia zanurzone są w elektrolicie, w wyniku reakcji chemicznej wytwarzają napięcie. Typowy akumulator 12V posiada sześć oddzielnych ogniw, w każdym napięcie wynosi 2V. W momencie zamknięcia obwodu pomiędzy klemami np. włączenie radia, z akumulatora płynie prąd.

Najpopularniejsi producenci akumulatorów samochodowych

Sklep incar.pl oferuje akumulatory tylko sprawdzonych marek. Sprawdź naszą ofertę piór wycieraczek producentów takich jak:

  • Varta
  • Monroe
  • Bosch
  • Centra
  • Exide

Wszystkie Akumulatory w ofercie sklepu incar.pl z częściami motoryzacyjnymi to fabrycznie nowe elementy wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta. Kupując w sklepie online Incar.pl masz gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie oraz szybką realizację zamówienia.

Akumulatory do popularnych modeli samochodów:


Akumulator Peugeot 206              Akumulator VW Golf 4

Akumulator Opel Astra H              Akumulator Audi A4 B6

Akumulator BMW E46                   Akumulator Ford Mondeo IV

Baza wiedzy

Przewodnik dla właścicieli samochodów: Słaby akumulator – objawy

Rozpoznanie objawów słabego akumulatora to ważna umiejętność dla każdego kierowcy. Akumulator samochodowy jest kluczowym elementem pojazdu, a jego niewłaściwe działanie może prowadzić do wielu problemów. W tym przewodniku omówimy różne objawy uszkodzenia akumulatora i dowiemy się, jakie mogą być ich przyczyny.

objawy słabego akumulatora


Dopasuj części

precyzyjnie do swojego auta po typie silnika lub numerze VIN

Zwrot do 14 dni

Zwróć nieużywany towar i otrzymaj zwrot pieniędzy

Bezpieczne zakupy

Sklep z certyfikatem SSL

Darmowa dostawa

od zamówień powyżej 390 zł

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.